سفارش تبلیغ
ابزار بهینه سازی سایت
ابزار بهینه سازی سایت
بهترینِ برادران، کسی است که نسبت به برادرانش پُر توقّع نباشد . [امام علی علیه السلام]
آتش زدن پرچم میهنم - بهشت نامطلوب
 • پست الکترونیک
 • شناسنامه
 •  RSS 
 • پارسی بلاگ
 • پارسی یار
 • در یاهو
 • چقدر دردناکه وقتی می بینی که پرچم کشورت که نماد آرمان ها و ارزش های مردم ایران زمینه آتیش زده میشه. اون هم در یک کشور اسلامی به نام سوریه. من که هر چی سعی کردم دلم نیومد عکس آتش زدن پرچم ایران رو بذارم. به جاش عکس زیر رو گذاشتم.

   پرچم ایران

  اما آتش زدن پرچم ایران در سوریه علاوه بر دردناک بودن حاوی نکات مهمی است که در زیر به آن اشاره می شود:

  1. چرا پرچم ایران؟ اصولا چرا باید پرچم ایران در سوریه یا هر جای دیگر دنیا آتش زده شود؟ به عنوان مثال چرا در هیچ جای دنیا پرچم سوئد، گواتمالا، سومالی و ... را آتش نمی زنند؟ پاسخ این سوال روشن است. آتش زدن پرچم ایران نشانه ایفای نقش و اهمیت جمهوری اسلامی در معادلات بین المللی است. به همین دلیل است که هیچ گاه و در هیچ تجمعی پرچم کشورهایی که اصولا کشورهایی خنثی هستند و فاقد تاثیرگذاری در سطح بین المللی می باشند آتش زده نمی شود. لذا اولین نکته ای که در این زمینه حائز اهمیت است این است که بر خلاف نظر برخی ها، جمهوری اسلامی اکنون یک کشور تاثیرگذار و مهم در مناسبات خاورمیانه و در کل دنیاست.
  2. جاذبه و دافعه: هر آرمان و ایدئولوژی که در سطح جهان مطرح می شود دارای جاذبه و دافعه است. نباید انتطار داشت تمام مردم دنیا موافق آرمان های جمهوری اسلامی باشند. به هر حال این آرمان ها منافع برخی را به خطر انداخته است و طبیعتا آنها تمام تلاش خود را برای تخریب چهره ایران انجام خواهند داد و این کاملا بدیهی است.
  3. چه کسانی پرچم ایران را آتش زدند؟ این یک سوال مهم و اساسی است که پاسخ به آن خیلی از مسائل را روشن خواهد کرد. کسانی که پرچم ایران را آتش زدند عده ای هستند که با حمایت همه جانبه امریکا و اسرائیل به صحنه آمده اند تا رژیم ضد اسرائیلی سوریه (البته منکر نقاط ضعف اساسی رژیم سوریه نیستم. اما به هر حال این رژیم یک رژیم ضد اسرائیلی است) را سرنگون کنند. آمریکا و اسرائیل از هیچ حمایتی (مالی، سیاسی، رسانه ای و ... تا جایی که حتی سفیر آمریکا در تظاهرات ضد بشار اسد شرکت کرد! ) نسبت به این گروه دریغ نکرده اند. چگونه می توان انتظار داشت که آنها موافق جمهوری اسلامی باشند. جمهوری اسلامی که اصلی ترین مخالف اسرائیل و سیاستهای آن در منطقه است.
  4. آیا جمهوری اسلامی بد عمل کرده است؟ آیا آتش زدن پرچم ایران به معنای این است که جمهوری اسلامی باید به گونه ای دیگر عمل می کرد؟ مسلما خیر. فراموش نکنیم که در جایی از جهان قرآن را آتش زدند. آیا آتش زدن قرآن به معنای این است که (نعوذ بالله) خداوند بد عمل کرده است و باید به گونه ای دیگر عمل می کرد؟! خیر. در دنیایی که قرآن خداوند را آتش می زنند، آتش زدن پرچم جمهوری اسلامی پدیده ی عجیبی نیست.

  با توجه به مطالبی که گفته شد تنها راه جلوگیری از آتش زدن پرچم ایران عدم ورود در مناسبات و معادلات بین المللی است؛ که این امر علاوه بر اینکه با آرمان های انقلاب اسلامی در تضاد است نه عاقلانه است و نه امکان پذیر.



  ::: چهارشنبه 90/5/12::: ساعت 3:1 عصر
  نظرات شما:

  >> بازدیدهای وبلاگ <<
  بازدید امروز: 22
  بازدید دیروز: 16
  کل بازدید :74374

  >>اوقات شرعی <<

  >> درباره من <<

  >>لوگوی وبلاگ من<<
  آتش زدن پرچم میهنم - بهشت نامطلوب

  >>لینک دوستان<<

  >> فهرست موضوعی یادداشت ها <<

  >>آرشیو شده ها<<

  >>جستجو در وبلاگ<<
  جستجو:

  >>اشتراک در خبرنامه<<
   

  >>طراح قالب<<